Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Poznámky k raidování

Goto down 
+5
micinus
Miltank
Silv
Formis
Zereges
9 posters
AutorZpráva
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyTue Sep 27, 2011 8:32 pm

Tímto topicem bych si chtěl lehce postěžovat na vedení raidu

- S Paladin buffy byvaji vetsinou problemy, ale kazdy raid leader musi vedet že
Blessing of Might dostává bonus z retri talentu Improved BoM => BoM dává retri paladin
Blessing of Wisdom dostavá bonus z holy talentu Improved BoW => BoW dává holy paladin
Blessing of Sanctuary je prot only talent => Dává protection paladin
Blessing of King nemá žádný bonus => Dává ho kdokoli

Devotion Aura má bonus v protection stromu => Dává jí protection paladin
Retribution Aura má bonus v retri stromu => Dává jí retri paladin
Concentration Aura má bonus v holy stromu => Dává jí holy paladin
Resist Aura nemá žádný bonus => Dává ho kdokoli
Crusader Aura se nedává

- Rozdělení totemů u shamanu je pak následující
Totem of Wrath dává Elemental Shaman, pokud není ele shaman, dává jakejkoli jinej shaman Flametongue
Mana Spring totem dává Restoration Shaman, pokud není resto shaman, dává jakejkoli jinej shaman Mana Spring. Pokud je v partě BoW, totem se nedává (momentálně se dává, je to buglé)
Stoneskin dává enha shaman, pokud má talent, jinak je to jedno
Strenght of Earth dává enha shaman, pokud má talent a pokud je takový shaman v partě je, DKčko nedává horn of winter. Jinak se dává horn of winter a totem ne.
Healing stream totem dává kdokoli.
Tremor a Cleansing totemy jsou pouze pro partu

Všechno to vypadá složitě, ale je to jednoduché, všeobecně platí, že pokud jsou dvě věci, které dávají stejný bonus, pak se nestackujou a občas je jedna z těchto věcí talentovatelná, takže je třeba se dohodnout na tom kdo to bude dávat, pokud chceme využít potenciál raidu na 100%
Jsou to například
Improved Icy Talons + Windfury Totem
Battle Shout + Blessing of Might
Abomination's Might + Trueshot Aura + Unleashed Rage
Moonkin Aura + Elemental Oath
atd.


- Master looter by měl vědět komu se daný item více hodí a neohlížet se jen na roll (npř. když shaman chce něco se spiritem, warlock něco s mp5, healer něco s hitem apod)
- Raid Target Icony by měl rozdělovat jeden určenej člověk co ví jak se chová DBM na jistých bossech, kteří toto značení přepisují. Taktéž se zamezí tomu že jeden označuje takto a druhý jinak, čímž si to přemažou a vznikne zmatek
- Je dobré využívat nejen skillů, ale taky itemů. Například pokud je v partě jen jeden paladin, tak může hodit BoM/BoS(/BoW) a king se nahodí 8% z bubnu.
- Taktéž je dobré využívat toho, že v jednom specu máte buffy, které po respecu zůstanou (např. Paladinovské BoS, Mageovský Focus Magic). Zabere to asi 30-60sekund a dost to zlepší výkonost raidu.
- Taktiku by měl vysvětlovat někdo kdo nemá hlas, u kterého se usíná Smile
- Pokud např. v desítce chybí class co dává raid buffy, tak by měl mít někdo připravenou náhradu (Priest - Runescroll of Fortitude ; Druid - Drums of the Wild ; Paladin - Drums of Forgotten Kings)
- Pokud umřete a dostanete battle ress/reinc, tak ještě nejste v combatu, čehož by jste měli využít tak, že si kliknete Runic Mana Potion (samozřejmě ti co mají manu), protože nemáte combat tak se 1minutový CD aplikuje a nečeká se do konce fightu, takže si pak můžete dát Potion of Speed nebo podobné.
- Každý by měl mít addony nastavené podle sebe a případně si je nastavit tak jak potřebuje, hlavně aby se mu nestalo že umře, protože něco neviděl. Pokud vám to laguje (máte malé FPS), tak si vypněte dmg meter, popřípadě pak další addony, které se dají oželet. I přesto že v pravidlech raidování jsou jako povinné addony DBM, Omen a GC tak se dost výrazně hodí addon Grid, který po menším nastavené přehledně zobrazí raid na dost malém prostoru. Většina předem nakonfigurovaných AI na free serverech 100% nefungují.
- Existují 3Kouzelné věci, Dark Rune = Demonic Rune a Lei of Lillies. Někomu to může přijít vtipné, ale jsou to využitelné věci. Dark Runa doplní 900-1500many za cenu 600-1000hp s inner cooldownem 15minut a 2m sharovanym cd s Lei of Lillies. CD se ale nesharuje s potionama. Lei of Lillies je neck který vytvoří item, který po spapaní doplní 525-675 many. CD necku je 1hodina, trvání itemu do odlognutí, nebo 1hodina, záleží co nastane dříve.
- Závěrem, Raid Leader by měl alespoň trochu znát všechny classy a všechny specy.
Návrat nahoru Goto down
Formis

Formis


Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 26. 06. 11
Age : 31
Location : SPAAAAAAAAACE!!!

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyTue Sep 27, 2011 10:09 pm

Podle mě není hezké říct, že Crusader Aura se nedává. Když je dost Paladinů, může se dát jen tak z hecu. king
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyTue Sep 27, 2011 10:22 pm

crusader aura - zmensuje dmg pokud je od retri...
pokud je tolik padadinu ze nezbyde nic jineho nez ji hodit je to spatnej raid tolik stejnych class neni dobre mit v raidu budou chybet buffy/debuffy
resist aura no ja osobne vyzaduji at ji mam ja kvuli aura mastery... jak v holy.. tak i v retri i kdyz bych raci mel divine sacrifice ale to by nesmelo davat dmg do divine shieldu
Návrat nahoru Goto down
Miltank




Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 10. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Sep 28, 2011 12:45 am

Kdyz uz jsme u toho prepisovani buffu, ma nekdo predstavu proc se sakra nesicta blood pact od impa a HP shout od warra? Ja zil v tom, ze by to melo normalne jit, nebo to je zas nejaky twinstar wtf bug?
Návrat nahoru Goto down
micinus

micinus


Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 10. 06. 11
Age : 33

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Sep 28, 2011 7:15 am

Tusim ze by se scitat nemel, tady by to teoreticky melo jit kdyz se hodi prvni Blood pact a potom az CS
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Sep 28, 2011 8:27 am

Miltank napsal:
Kdyz uz jsme u toho prepisovani buffu, ma nekdo predstavu proc se sakra nesicta blood pact od impa a HP shout od warra? Ja zil v tom, ze by to melo normalne jit, nebo to je zas nejaky twinstar wtf bug?
Nestackuje a stackovat nemá, Blood Pact by se raidu kde je warrior (ani nemusí být prot) dávat neměl
Návrat nahoru Goto down
Formis

Formis


Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 26. 06. 11
Age : 31
Location : SPAAAAAAAAACE!!!

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Sep 28, 2011 10:16 am

Silv napsal:
crusader aura - zmensuje dmg pokud je od retri...
pokud je tolik padadinu ze nezbyde nic jineho nez ji hodit je to spatnej raid tolik stejnych class neni dobre mit v raidu budou chybet buffy/debuffy
resist aura no ja osobne vyzaduji at ji mam ja kvuli aura mastery... jak v holy.. tak i v retri i kdyz bych raci mel divine sacrifice ale to by nesmelo davat dmg do divine shieldu
Jsem nikdy neslyšel o tom, že by Crusader Aura něco snižovala. Zase TwinBug?
A v raidu by muselo být víc než 7 Paladinů aby byl nedostatek místa pro ostatní buffovací Classy ve správném počtu.
Pokud se samozřejmě nebavíme o 10man, a ani tam by to nebylo tak hrozný, co se Buffů týče, pokud máš Prot, Holy i Retri Paladiny, Priesta, Shamana a pak záleží jestli Mág, Warr nebo Lock + něco se dá nabuffovat z externích zdrojů. Sice by to nebyla vyvážená skupina ale o Buffy bych si starosti nedělal.
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyFri Sep 30, 2011 10:31 pm

nevim kam jinam to hodit a novej topic se mi kvuli tomu delat nechtel..

ukonceni naboru classu neni uplne spatnej napad ale ani ne dobrej.. stale v raidu neni demo lock ktereho povazuju za docela dobrej suppor to same treba combat roguna neni uz az takovej support ale 4% psychic dmg je taky fajn.. a takhle bych mohl jeste chvilku pokracovat...

timto chci jen rict ze si myslim ze stop inv vsem classum neni ono..

ps o vikendu snad uz lognu Very Happy
ps2 zary nech mi ".." Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 12:01 pm

Osobně zastávám podobný názor jako Phobe.
Nevím proč byl ukončen nábor hráčů, když občas máme problém poskládat 25lidí i třeba na to OSko, neříkám že máme nabírat každého, ale v guildě máme 0,5aktivních rogun, 1aktivního locka, 1aktivního dps wara, snad 0,5holy priestu. Nábor do guildy by měl být spíše omezen na chary které nemáme.
Návrat nahoru Goto down
micinus

micinus


Poèet pøíspìvkù : 83
Join date : 10. 06. 11
Age : 33

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 3:37 pm

Na aktivním rougovi se dělá (ještě 3,5levelu Twisted Evil ), lock má podanou přihlášku, jenom je zatím lvl 30...a holy priesta mám, akorát 64 a teď se mi fakt nechce expit další postavu Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 4:04 pm

micinus napsal:
Na aktivním rougovi se dělá (ještě 3,5levelu Twisted Evil ), lock má podanou přihlášku, jenom je zatím lvl 30...a holy priesta mám, akorát 64 a teď se mi fakt nechce expit další postavu Very Happy
no tak jeste aby si mel dalsi tri bratry :] nebo deti Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 4:37 pm

micinus napsal:
Na aktivním rougovi se dělá (ještě 3,5levelu Twisted Evil ), lock má podanou přihlášku, jenom je zatím lvl 30...a holy priesta mám, akorát 64 a teď se mi fakt nechce expit další postavu Very Happy
Takže máme začít hledat aktivní DKčko? Smile
Návrat nahoru Goto down
Miltank




Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 10. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 8:15 pm

Me Silv taky nechce nechat hrat demo locka. Razz
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptySat Oct 01, 2011 8:46 pm

Miltank napsal:
Me Silv taky nechce nechat hrat demo locka. Razz
najdi nahradu :]
Návrat nahoru Goto down
Unholly

Unholly


Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 12. 06. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: holly priest? wtf   Poznámky k raidování EmptySun Oct 02, 2011 10:25 am

heeeej tak teraz sa citim dotknuty ze zadny holly priest v guilde wtf Very Happy je sice pravda ze v poslednej dobe som viac off ako on ale uz sa nejak ukludni ta skola tak budem byvat castie v hre.... FOR THE HORDE !
Návrat nahoru Goto down
kirmizi




Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 12. 06. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 05, 2011 6:57 am

ako je to s demonic pactom ak je v raide viac demo lockov? do raidu ide buff od locka ktory ma najviac spell power?
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 05, 2011 1:23 pm

kirmizi napsal:
ako je to s demonic pactom ak je v raide viac demo lockov? do raidu ide buff od locka ktory ma najviac spell power?
podle mě se aplikuje první a pokud druhý má méně sp tak ho jen refreshne, pokud má více tak jej refreshne a zvýší sp.
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 05, 2011 2:39 pm

POKUD NEMATE NA FLASKY CTETE:

Protože už mě sere jak na to všichni serou, rozhodl jsem se, že protože to je jedn hra a goldy jsou "jen změt jedniček a nul",šel jsem do aukce, utratil jsem asi 1111101000000 goldu (pro lenive asi 8tisíc) za kytky a mám pro vás unikátní nabídku. Pokud chcete libovolný typ flasky, dejte mi stack Lichbloomu (jen to) a ja vam dam 5flasek. Bude to jednodušší pro vás a já těch pár minut v aukci obětuju. Až mi dojdou peníze, tak mi to budete platit vy Smile
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyThu Oct 06, 2011 7:57 pm

System Buffovani na bugstaru :
Když se buffuje před bossem, tak se dávají první buffy, které zvyšují staty o číslo (packa, stamka, spirit, intellect, horn/totem), commanding shout atp., svitek, jidlo, ...., pak se dá bos, pak se dá malej king (pokud je malo palatu - méně než tři), pak velkej king.
Malej king se dává proto, že KAŽDEJ v raidu, musí mít kinga, jinak nesprávně využíváme možnosti. Před kingem se musí dát všechny buffy které zvyšují staty, před bosem všechny buffy co zvyšují stam a str.
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyTue Oct 11, 2011 10:07 pm

kde jen zacit...
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 12, 2011 3:45 pm

Silv napsal:
kde jen zacit...

tak...

vcerejsi raid bylo neco co sem snad jeste nezazil.. moralka byla stezi na bodu 0.. pomalu kazdej si tam delal co chtel.. jo kdyby byl ud takova farma jako HC nic nereknu ale kdyz se de progresoval a nekdo je porad afk dalsi porad spamuje totalni kokotiny.. a to lidech co ani nevi jak se jde bossovy ani nemusim mluvit ze?.. vsadim se ze nejsem jedinej koho uz sere.. a taky sem neslysel poprve ze nekdo chce leavnou guildy kvuli tomu ze to nema budoucnost.. no s vcerejsim pristupem nema a taky kolikrat premyslim co tom to quitnou... pokud se neco takove bude opakovat tak budu apelovat na to aby se ti lidi kopali i za cenu toho ze to bude znamenat konec raidu a nebo ze se nepujde v plnem poctu.. a pokud by se to opakovalo tak bych se nebal ani kicku z g protoze takovej clovek neni opravdu prinos.. kazdej vi o koho se jedna urcite.. a vyjadrovani v raidu to je taky na takove urovni ktera ma stezi 0.. raid chat plnej slov pico vole kokote.. hm rly awsm... nevim jako jestli si pak pripadate cool ci co ale nejste :] si myslite ze kdyz GuM neni online ze si muzete delat co chcete ci co?

k flaskam atd.. uz se to o neco zlepsilo.. ale porad to neni ono.. kdyz sme v 10m progressovali yogga nebo pozdeji to nemusel byt ani yogg na cfc nebylo jine cislo nez 100 pred pullem bosse v 25 80-90 that all... at mi nikdo nerika ze na progress nema dost g na scrolly, jidla... najeden vecer bohate staci 2 stacky coz da tak 200g + flasky.. to opravdu neni moc.. porad toho po vas muzeme chtit jeste vic.. a to by se teprv prodrazilo..

btw chci zpatky paragana :>

Návrat nahoru Goto down
Barid

Barid


Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 20. 06. 11
Age : 33

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 12, 2011 5:51 pm

tak tak Phobe.

Je to bohužel o lidech a o morálce, kolik jsme včera stihli pokusů? 5-6 na Thorimovi? Za tu dobu mělo bejt aspon 15, bohužel díky lidem co jsou afk a ani o tom nic neřeknou a zbytečným kravina co se furt reší se nic nestihne.

Pokud vás to nebaví tak na ty raidy nechoďte, sednite si do Dalaranu a vykládejte si tam ze starostou o pičovinách.

Pokud teda chcete, tak to berte jako hru a chtějte jí hrát. Já hraju wowko hlavně kvůli raidům a progresu protože to má svoje kouzlo, vzpomeňte si ještě na TBC jáká to byla nádhera progresovat T5 bosse a potom T6. Kolik wipů na Kelthalasovi na Illidanovi ale z každým dalším jsme se dostali dál s dál, to bylo pro mě hraní a né to co předvádíme dnes.

Chtějte tu hru hrát a pokud vás raidy a progresování nebaví tak tam nechoďte a nekazte zábavu jiným. Přece jenom je to hra a nikdo vás do ničeho nenutí ale pokud už ju hrajete tak aspoňpořádně.
Návrat nahoru Goto down
Micinak

Micinak


Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 11. 06. 11
Age : 27

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 12, 2011 7:32 pm

Ano, progress má své kouzlo... upřímně Pátek a Sobota tohoto IDcka byly asi nejlepší dva dny we wow které jsem zatím prožil... Krásný průchod UD 10 se třema HMkama. A sobota v duchu wipování na Yoggovi zakončená triumfem o půl jedné v noci... prostě paráda, raid byl bezproblémový, jak už bylo řečeno, jiné číslo v CFC než 100 ne že nebylo přípustné, ono ti lidi ani neměli důvod ho snižovat! Very Happy
Takže teď je otázka. Je problém v tom, že jakmile je v raidu 25 lidí tak to nejsme schopní ovládat NEBO Je v guildě 15... maximálně 20 (!!!) lidí kteří jsou schopní progressu a bezproblémového chování v raidu.
Think about it
Návrat nahoru Goto down
Zereges




Poèet pøíspìvkù : 55
Join date : 06. 08. 11
Age : 30

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 12, 2011 8:03 pm

Micinak napsal:
Je v guildě 10... maximálně 15 (!!!) lidí kteří jsou schopní progressu a bezproblémového chování v raidu.
Fixd Smile
Návrat nahoru Goto down
Silv




Poèet pøíspìvkù : 48
Join date : 11. 07. 11

Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování EmptyWed Oct 12, 2011 11:41 pm

verim ze to spoustu lidi potesi ze scrolly sou totalne na nic :> testoval sem a bylo to podle ocekavani jen tak btw Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Poznámky k raidování Empty
PříspěvekPředmět: Re: Poznámky k raidování   Poznámky k raidování Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Poznámky k raidování
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Nový systém raidování a návrh kalendáře raidů

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Info Pro členy-
Přejdi na: