Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Macra které používáte(+popis)

Goto down 
AutorZpráva
Sammycek

Sammycek


Poèet pøíspìvkù : 5
Join date : 04. 05. 12

Macra které používáte(+popis) Empty
PříspěvekPředmět: Macra které používáte(+popis)   Macra které používáte(+popis) EmptySat May 05, 2012 11:31 am

Zdravím Smile ,
Všiml jsem si, že je tady plno rad na classy, ale není tu žádná rada na macro, jak je používat, jaké používat a k čemu vlastně slouží.


Takže prosím dělte se o svoje Macra, které nám - hráčům usnadní práci, a v raidech nám třeba zachrání zadek.

Prosím, vždy pište co macro přesně dělá, protože jsou tu lidi, kteří macro třeba napoužívají, a tak nevědí k čemu je co Smile



---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Macro, které já používám ze všeho nejvíc už řadu let je, že pokud chcete někoho healovat (nezkoušel jsem, zda to jde s normálními spelly na „at war“ target) tak ho nemusíte mít v targetu, ale stačí na něj nebo na jeho jméno co máte v nějakém raid addonu (x-pearl např.) ukazovat kursorem a mačkat daný heal. Pro mě jako druida, je to hodně výhodné, protože já utíkám a jen ukazuji šipkou na hráče podle potřeby a healuji. Macro mám napsané na všechny dostupné healy.

#showtooltip
/cast [target=mouseover,help] Spell name; [help] Spell name; [target=player] Spell name

[#showtooltip slouží k tomu, že ikonka bude mít takovou podobu jako heal, který napíšete místo Spell name]
[Místo Spell name samozřejmě musíte napsat spell, který chcete používat - např. Rejuvenation, Holy light apod.]


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Další macro, které já nazývám „Macro poslední záchrany“ je následující (je zapotřebí kliknout dvakrát!!). Pro ty co neznají druida, tak Nature´s Swiftness slouží k tomu, že můj další nature spell bude instantní

/cast Nature's Swiftness
/cast Healing Touch

[Lze tam použít kombinaci tohohle macra a prvního, s tím, že napíšete vlastně 2x z prvního macra ten cast, a do prvního řádku napíšete místo spell power ten Nature´s Swiftness a do druhého Healing Touch]
[Na TBC byl Healing Touch nejsilnější heal u druida, ale dlouho se cástil, tady s pomocí Glyphu a talentů dá dostat až na 1,5s castingtime - nepočítám haste. Takže se místo Healing Touch dá použít třeba Nourish, Regrowth, zkrátka podle potřeby]
[Zde jsme #showtooltip záměrně nepoužili kvůli tomu, že tam jsou dva názvy spellů - musíte si vybrat ikonku kterou na tohle chcete mít.]


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tohle macro je už pro více charů (pro všechny co mají nějaký „resovací“ spell. Slouží k tomu, že pokud někoho ressujete, a jste v raidu, někdo další může zbytečně ressovat stejný target. Tedy pokud máte někoho v targetu, a zmáčknete daný action button, kde máte napsané macro, napíše se vámi zvolený text např. "Ressuji Sammycek" - Sammycek, nikoliv Sammycka, protože se píše nick Smile


#showtooltip
/s Ressuji %T
/cast Revive

[Místo Ressuji se píše vámi zvolený text....]
[Místo Revive se napíše ressovací spell - Revive je totiž ressovací spell u druida]


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tohle macro které já používám je kombinace předchozího a předpředchozího, které se v TBC raidech také používalo druidama dost často. Opět je důležité, na ikonu kliknout dvakrát - zmáčknout jí dvakrát!!


#showtooltip
/s Ressuji %T
/cast Nature's Swiftness
/cast Rebirth

[Opět místo Ressuji může být jakýkoliv Vámi zvolený text.]


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tohle je poslední macro, které používám a je jen pro druida. Slouží k tomu, že když někomu důležitému z raidu dojde mana - paladin, priest, jiný druid, či nějaké mazec DPS, tak mu dám innervate, ale aby jsme se s ostatníma druidama opět zbytečně nepřekrývali, slouží toto macro k tomu, že se napíše přes Yells kdo macro dostal

#showtooltip
/y Dávám innervate hráči - %T
/cast Innervate

[místo y, se dá napsat třeba raid, nebo s - záleží kam chcete, aby zpráva byla napsaná Smile ]

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Doufám, že někomu tyhle Macra pomohou, a prosím tedy další, aby se podělili o svoje macra co používají Smile
Návrat nahoru Goto down
 
Macra které používáte(+popis)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Theorycraft-
Přejdi na: